2010 (1) 1

188 stran

Slovo úvodem / Editors’ foreword

Studie/Studies

Marcus Watson – Kathleen Akins – Lyle Crawford: The Developmental Learning Hypothesis Of Synaesthesia. A Summary (pdf)

Josef Šlerka – Filip Smolík: Automatická měřítka čitelnosti pro česky psané texty (pdf)

Tibor Pintér: Diglosia v používaní jazyka Rómov na Slovensku a v Maďarsku (pdf)

Martin Beneš: Perspektivismus a jeho kontrola. Příklad lingvistiky (pdf)

Osobnost/Profile

Eva Lehečková: Ray Jackendoff (pdf)

Knihovna/Library

Martin Beneš: BARTMIŃSKI, Jerzy (1990): Punkt widzenia, perspektywa, językowy obraz świata. (pdf)
In: Jerzy Bartmiński (ed.), Językowy obraz świata. Lublin: Wydawnictwo UMCS, s. 109–127.

Recenze/Reviews

Jiří Zeman: NÁBĚLKOVÁ, Mira (2008): Slovenčina a čeština v kontakte. Bratislava – Praha: Veda. (pdf)

Linda Doleží: SCHWARZOVÁ, Monika (2008): Úvod do kognitivní lingvistiky. Praha: Dauphin.

Peter Gavora: PRŮCHA, Jan (red.) (2009): Pedagogická encyklopedie. Praha: Portál. (pdf)

Horizonty/Horizons

Jan Chromý – Eva Lehečková: Pražské přednášky Davida Gila (pdf)

Zuzanna Bedřichová: Workshop „Žákovské korpusy a možnosti jejich využití ve výuce C2J“